Emocjonalny Ład – Jak się daje dzieciom siłę


27 kwietnia 2021


Chronienie dzieci przed przemocą to temat, który większość ludzi porusza do głębi. Z jednej strony to ponure, że zawsze będzie się trzeba nim zajmować, a z drugiej – dobrze, że są tacy, którzy to umieją robić. W swojej audycji Łada Drozda rozmawia z Moniką Sajkowską Prezeską Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. W tym roku Fundacja obchodzi 30-lecie istnienia. Jest mocno wpisana w nasz społeczny krajobraz. Ratuje życie dzieci, uczy dorosłych jak wspomagać je, by były bezpieczne, asertywne i świadome swoich praw, a także jak prowadzić prawnie i psychologicznie sprawy odzyskiwania przez dzieci spokoju i jasnej strony życia. Wszystkiego najlepszego Fundacjo!Listen to "#4 - Jak się daje dzieciom siłę" on Spreaker.

O audycji

Na wszystko, co w życiu robimy i czego doświadczamy można popatrzeć od strony emocjonalnej. Jak wpływają na nasz organizm, umysł i emocje dokonywane wybory, podejmowane decyzje i aktywności?

Zamiast negować znaczenie emocji wolę przyglądać się ich wpływowi i poszukiwać dróg osiągania emocjonalnego ładu. Nawet jeśli to bywa kontrowersyjne.

Tytuł Emocjonalny ład był przez blisko 3 lata tytułem mojej radiowej audycji. Tamta przygoda już się zakończyła, ale tematyka jest niezmierzona, a ja wciąż mam ochotę ją wspólnie z Wami poznawać. Dlatego teraz inną drogą będę mówić o samych emocjach oraz o zjawiskach, które z emocjami się wiążą. Będę rozmawiać z gośćmi, których wiedza poszerza naszą świadomość a doświadczenie ją uwiarygadnia. Będę poruszać tematy różne, może nawet zaskakujące, ale zawsze bliskie życiu.


Słuchaj na