fbpx

Emocjonalny Ład – Trampolina w macierzyństwo – Justyna Dąbrowska

Książka Justyny Dąbrowskiej „Przeprowadzę Cię na drugi brzeg” zatrzęsła opinią publiczną, ponieważ dotyka znanego od lat, ale mało ujawnianego faktu jak położne traktują często kobiety rodzące. Akcja „Rodzić po Ludzku”, która stała się później nazwą dla fundacji o tej samej nazwie, zapoczątkowały szereg przemian w polskiej opiece okołoporodowej. Jednak nie okazały się one trwałe i wystarczające. Jest szereg pytań, często dramatycznych, które nosi w sobie wiele kobiet, które rodziły. Na przykład, dlaczego kobieta kobiecie (położna – rodzącej) jest w stanie mówić tak ocenne, paskudne rzeczy w momencie, gdy rodząca jest najbardziej bezbronna i zależna? Jak doświadczenie porodowe wpływa na kobietę w ogóle?  W naszej rozmowie Justyna mówi, że chciała w książce zawrzeć słowa kojące, aby każda kobieta, którą w porodzie spotkało coś złego mogła to nazwać i swoją opowieść z przeszłości postawić na półce.

Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy.

O audycji

Na wszystko, co w życiu robimy i czego doświadczamy można popatrzeć od strony emocjonalnej. Jak wpływają na nasz organizm, umysł i emocje dokonywane wybory, podejmowane decyzje i aktywności?

Zamiast negować znaczenie emocji wolę przyglądać się ich wpływowi i poszukiwać dróg osiągania emocjonalnego ładu. Nawet jeśli to bywa kontrowersyjne.

Tytuł Emocjonalny ład był przez blisko 3 lata tytułem mojej radiowej audycji. Tamta przygoda już się zakończyła, ale tematyka jest niezmierzona, a ja wciąż mam ochotę ją wspólnie z Wami poznawać. Dlatego teraz inną drogą będę mówić o samych emocjach oraz o zjawiskach, które z emocjami się wiążą. Będę rozmawiać z gośćmi, których wiedza poszerza naszą świadomość a doświadczenie ją uwiarygadnia. Będę poruszać tematy różne, może nawet zaskakujące, ale zawsze bliskie życiu.

Nowe odcinki są publikowane w najpopularniejszych serwisach podcastowych w każdy ostatni piątek miesiąca.

Słuchaj na

  • spotify
  • deezer
  • addict
  • podchaser
  • apple
  • google

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.