fbpx

Emocjonalny Ład – Z perspektywy Pielęgniarki

Do tego fachu trzeba mieć powołanie – to jest powszechne mniemanie o zawodzie pielęgniarki. Opinia tyleż górnolotna co zwodnicza, zwłaszcza w aspekcie psychologicznym. Zakłada bowiem po cichu, że osoba wykonująca ten zawód będzie jakimś zrządzeniem losu sama z siebie wiedziała, umiała radzić sobie z emocjonalnym ciężarem tego, co ta praca ze sobą niesie. Kształcenie pielęgniarek obejmuje mnóstwo wiedzy i umiejętności medycznych. Ale nie psychologicznych. Pandemiczny kryzys postawił wszystkich medyków w obliczu niespotykanego dotąd stresu. Jak to na nich wpływa? O tym rozmawiam z Katarzyną Nizińską, Pielęgniarką anestezjologiczną pracującą na SORze i OIOMie.

O audycji

Na wszystko, co w życiu robimy i czego doświadczamy można popatrzeć od strony emocjonalnej. Jak wpływają na nasz organizm, umysł i emocje dokonywane wybory, podejmowane decyzje i aktywności?

Zamiast negować znaczenie emocji wolę przyglądać się ich wpływowi i poszukiwać dróg osiągania emocjonalnego ładu. Nawet jeśli to bywa kontrowersyjne.

Tytuł Emocjonalny ład był przez blisko 3 lata tytułem mojej radiowej audycji. Tamta przygoda już się zakończyła, ale tematyka jest niezmierzona, a ja wciąż mam ochotę ją wspólnie z Wami poznawać. Dlatego teraz inną drogą będę mówić o samych emocjach oraz o zjawiskach, które z emocjami się wiążą. Będę rozmawiać z gośćmi, których wiedza poszerza naszą świadomość a doświadczenie ją uwiarygadnia. Będę poruszać tematy różne, może nawet zaskakujące, ale zawsze bliskie życiu.

Słuchaj na

  • spotify
  • deezer
  • addict
  • podchaser
  • apple
  • google

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.