fbpx

Emocjonalny Ład – Wychylona w dobrą przyszłość – Joanna Erbel

Joanna Erbel, gościni w Emocjonalnym Ładzie, jest aktywistką miejską, ekspertką ds. mieszkaniowych, działaczką polityczną (kandydowała na prezydentkę Warszawy w 2014), socjolożką, feministką, zawodowo zajmuje się innowacjami. Niedawno wyszła jej książka pt „Wychylone w przyszłość. Jak zmienić świat na lepsze?” Może brzmieć zaskakująco w sytuacji gdy dookoła mamy raczej ciemne chmury. Jednak autorka pokazuje szereg przykładów inicjatyw ale przede wszystkim aspektów postawy służących temu abyśmy odstąpili od polskiej ulubionej dystopii. Joanna uczy nas spojrzenia z optymizmem na dziejące się wokół społeczne inicjatywy, łącznie z biznesowymi. A zwłaszcza zwraca uwagę na małe miasta, w których ludzie zdają się wiedzieć lepiej od tych z wielkich miast, że współpraca, różnorodność i rozważne gospodarowanie to nie są rzeczy do rozważań przy niedzielnej nalewce bo już się dzieją.

Rozmawiając z Joanną poczułam ukojenie, nadzieję i dużą przyjemność spowodowaną zarówno treścią spotkania jak i obecnością kota Maurycego, który okazał się świetną ilustracją dla tematu.

 

 

O audycji

Na wszystko, co w życiu robimy i czego doświadczamy można popatrzeć od strony emocjonalnej. Jak wpływają na nasz organizm, umysł i emocje dokonywane wybory, podejmowane decyzje i aktywności?

Zamiast negować znaczenie emocji wolę przyglądać się ich wpływowi i poszukiwać dróg osiągania emocjonalnego ładu. Nawet jeśli to bywa kontrowersyjne.

Tytuł Emocjonalny ład był przez blisko 3 lata tytułem mojej radiowej audycji. Tamta przygoda już się zakończyła, ale tematyka jest niezmierzona, a ja wciąż mam ochotę ją wspólnie z Wami poznawać. Dlatego teraz inną drogą będę mówić o samych emocjach oraz o zjawiskach, które z emocjami się wiążą. Będę rozmawiać z gośćmi, których wiedza poszerza naszą świadomość a doświadczenie ją uwiarygadnia. Będę poruszać tematy różne, może nawet zaskakujące, ale zawsze bliskie życiu.

Słuchaj na

  • spotify
  • deezer
  • addict
  • podchaser
  • apple
  • google

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.