fbpx

Emocjonalny Ład – Siostrzeństwo jest zaraźliwe

Marta Majchrzak z Herstories i Małgorzata Głos z Zymetrii opowiadają o badaniu, którego treścią jest siostrzeństwo w polskich realiach. Używacie takiego słowa w ogóle? Bo braterstwo ma się w naszym języku świetnie, ale siostrzeństwo dopiero toruje sobie drogę, w dodatku o wiele skuteczniej na wsi niż w miastach. Tu większa anonimowość i rywalizacja, na wsiach – oczywista konieczność wzajemnego wspierania się w przestrzeni gdzie możliwości oparcia wydaje się być mniej. Czerpmy i uczmy się siostrzeństwa. To nie jest bezmyślna „solidarność jajników” przeciwko komukolwiek tylko mądra postawa wpisana w wartość jaką jest równość.

 

O audycji

Na wszystko, co w życiu robimy i czego doświadczamy można popatrzeć od strony emocjonalnej. Jak wpływają na nasz organizm, umysł i emocje dokonywane wybory, podejmowane decyzje i aktywności?

Zamiast negować znaczenie emocji wolę przyglądać się ich wpływowi i poszukiwać dróg osiągania emocjonalnego ładu. Nawet jeśli to bywa kontrowersyjne.

Tytuł Emocjonalny ład był przez blisko 3 lata tytułem mojej radiowej audycji. Tamta przygoda już się zakończyła, ale tematyka jest niezmierzona, a ja wciąż mam ochotę ją wspólnie z Wami poznawać. Dlatego teraz inną drogą będę mówić o samych emocjach oraz o zjawiskach, które z emocjami się wiążą. Będę rozmawiać z gośćmi, których wiedza poszerza naszą świadomość a doświadczenie ją uwiarygadnia. Będę poruszać tematy różne, może nawet zaskakujące, ale zawsze bliskie życiu.

Słuchaj na

  • spotify
  • deezer
  • addict
  • podchaser
  • apple
  • google

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.