fbpx

Emocjonalny Ład – Praca w zgodzie z kobiecą fizjologią

Temat menstruacji pojawił się w mainstreamie i to jest naruszenie wieloletniego tabu, choć kobiecy cykl hormonalny jest oczywisty tak samo jak grawitacja. Nasza ponoć bardzo rozwinięta kultura narzuca przemilczanie wpływu menstruacji na to jak kobiety funkcjonują, a w tym co to znaczy jak pracują. Od czego właściwie odcinamy się traktując własną fizjologię jak nieznośny ciężar? Jaką cenę płacimy za konieczność tłumienia odczuć związanych z miesiączką? Pandemia wzmacnia znaczenie dobrostanu pracowników. Jak kobiety mogą wpływać na to, by pracować w zgodzie z własną fizjologią? O tym rozmawiam z Natalią Miłuńską antropolożką i aktywistką menstruacyjną.

O audycji

Na wszystko, co w życiu robimy i czego doświadczamy można popatrzeć od strony emocjonalnej. Jak wpływają na nasz organizm, umysł i emocje dokonywane wybory, podejmowane decyzje i aktywności?

Zamiast negować znaczenie emocji wolę przyglądać się ich wpływowi i poszukiwać dróg osiągania emocjonalnego ładu. Nawet jeśli to bywa kontrowersyjne.

Tytuł Emocjonalny ład był przez blisko 3 lata tytułem mojej radiowej audycji. Tamta przygoda już się zakończyła, ale tematyka jest niezmierzona, a ja wciąż mam ochotę ją wspólnie z Wami poznawać. Dlatego teraz inną drogą będę mówić o samych emocjach oraz o zjawiskach, które z emocjami się wiążą. Będę rozmawiać z gośćmi, których wiedza poszerza naszą świadomość a doświadczenie ją uwiarygadnia. Będę poruszać tematy różne, może nawet zaskakujące, ale zawsze bliskie życiu.

Słuchaj na

  • spotify
  • deezer
  • addict
  • podchaser
  • apple
  • google

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.