fbpx

Emocjonalny Ład – Kim jesteś gdy wracasz z podróży

“Wgląd. Tajlandia. Buddyzm. Ludzie.” To tytuł książki Tomasza Kryszczyńskiego, który jest psychologiem, nauczycielem mindfulness i podróżnikiem. Łada Drodza rozmawia z autorem o książce, w której poznajemy jego wglądy (albo jak mówi: wejrzenia) uczynione dzięki odwiedzinom w siedmiu klasztorach buddyjskich w Tajlandii. Ta książka ma jednak wymiar tyle samo duchowy, co praktyczny. Dowiadujemy się, co autor przeżył, odkrył w toku swych spotkań z klasztorami i ludźmi z nimi związanymi, ale też co wziąć pod uwagę gdy samemu się chce taką podróż odbyć. Ponadto znajdziemy tu uporządkowaną w przystępny dla każdego sposób wiedzę o tradycji buddyjskiej. Zatem jest to poradnik. Bogaty również dlatego, że skłania do refleksji po co właściwie udajemy się w podróże i kim jesteśmy gdy z nich wracamy. Zadanie sobie takich pytań przed i po jakiejkolwiek wyprawie – geograficznej lub w głąb siebie – pokazuje dlaczego ponadczasowe jest prawdziwie stwierdzenie „podróże kształcą”. Ta książka to jej wznowienie, jest na liście Empiku wśród najbardziej poczytnych w swojej kategorii, co może świadczyć o tym, że podróżowanie w celach duchowych dla wielu ludzi jest ważne.

O audycji

Na wszystko, co w życiu robimy i czego doświadczamy można popatrzeć od strony emocjonalnej. Jak wpływają na nasz organizm, umysł i emocje dokonywane wybory, podejmowane decyzje i aktywności?

Zamiast negować znaczenie emocji wolę przyglądać się ich wpływowi i poszukiwać dróg osiągania emocjonalnego ładu. Nawet jeśli to bywa kontrowersyjne.

Tytuł Emocjonalny ład był przez blisko 3 lata tytułem mojej radiowej audycji. Tamta przygoda już się zakończyła, ale tematyka jest niezmierzona, a ja wciąż mam ochotę ją wspólnie z Wami poznawać. Dlatego teraz inną drogą będę mówić o samych emocjach oraz o zjawiskach, które z emocjami się wiążą. Będę rozmawiać z gośćmi, których wiedza poszerza naszą świadomość a doświadczenie ją uwiarygadnia. Będę poruszać tematy różne, może nawet zaskakujące, ale zawsze bliskie życiu.

Słuchaj na

  • spotify
  • deezer
  • addict
  • podchaser
  • apple
  • google

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.