fbpx

Emocjonalny Ład – Język to wybór i sprawczość – Ane Piżl

Ane Piżl pracuje przede wszystkim , jak mówi, w języku inkluzywnym. Ale jest znana zwłaszcza w mediach społecznościowych jako ane_ratownica. Dużo szkoli i zna się na kwestiach równości, tzw. mniejszości oraz inkluzywności, jak mało kto. A propos mniejszości – Ane uświadamia, jak umowne jest to określenie. Czy tego chcemy, czy nie, w każdej chwili możemy się w jakiejś mniejszości znaleźć: młodzi, starzy, grubi, chudzi, matki, ojcowie, nie-rodzice itd. Ze względów kulturowych i/lub obyczajowych mogą nas dotyczyć lub nie różne dyskryminujące słowa, które tego faktu dotyczą. Uczmy się języka włączającego, rozmawiajmy nim z dziećmi, edukacja od małego upraszcza życie.

Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy.

O audycji

Na wszystko, co w życiu robimy i czego doświadczamy można popatrzeć od strony emocjonalnej. Jak wpływają na nasz organizm, umysł i emocje dokonywane wybory, podejmowane decyzje i aktywności?

Zamiast negować znaczenie emocji wolę przyglądać się ich wpływowi i poszukiwać dróg osiągania emocjonalnego ładu. Nawet jeśli to bywa kontrowersyjne.

Tytuł Emocjonalny ład był przez blisko 3 lata tytułem mojej radiowej audycji. Tamta przygoda już się zakończyła, ale tematyka jest niezmierzona, a ja wciąż mam ochotę ją wspólnie z Wami poznawać. Dlatego teraz inną drogą będę mówić o samych emocjach oraz o zjawiskach, które z emocjami się wiążą. Będę rozmawiać z gośćmi, których wiedza poszerza naszą świadomość a doświadczenie ją uwiarygadnia. Będę poruszać tematy różne, może nawet zaskakujące, ale zawsze bliskie życiu.

Nowe odcinki są publikowane w najpopularniejszych serwisach podcastowych w każdy ostatni piątek miesiąca.

Słuchaj na

  • spotify
  • deezer
  • addict
  • podchaser
  • apple
  • google

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.