fbpx

Emocjonalny Ład – Jak budujesz swoje życiowe optimum?

Doktor Paweł Fortuna jest psychologiem, wykładowcą, autorem wielu książek, które pisze – jak mówi – by uporządkować swoją wiedzę na temat interesujących go zjawisk. Powiedział, że jego rozmowa z ŁadąDrozdą jest okruszkiem w „najważniejszej rozmowie naszych czasów”, czyli tej, która dotyczy łączenia świata ludzkich kompetencji realnych i technologii. Paweł jest erudytą o niebywałym zakresie zainteresowań. Ale stawia nam kluczowe, humanistyczne pytania i proponuje tropy wiodące do odpowiedzi. Chodź w jego książce „Optimum. Idea cyberpsychologii pozytywnej” roi się od pojęć, przykładów, odniesień do wiedzy o sztucznej inteligencji to mocno wybrzmiewa dla mnie przesłanie autora – „najważniejsze, abyśmy nie imitowali świata przy pomocy technologii”.

 

 

O audycji

Na wszystko, co w życiu robimy i czego doświadczamy można popatrzeć od strony emocjonalnej. Jak wpływają na nasz organizm, umysł i emocje dokonywane wybory, podejmowane decyzje i aktywności?

Zamiast negować znaczenie emocji wolę przyglądać się ich wpływowi i poszukiwać dróg osiągania emocjonalnego ładu. Nawet jeśli to bywa kontrowersyjne.

Tytuł Emocjonalny ład był przez blisko 3 lata tytułem mojej radiowej audycji. Tamta przygoda już się zakończyła, ale tematyka jest niezmierzona, a ja wciąż mam ochotę ją wspólnie z Wami poznawać. Dlatego teraz inną drogą będę mówić o samych emocjach oraz o zjawiskach, które z emocjami się wiążą. Będę rozmawiać z gośćmi, których wiedza poszerza naszą świadomość a doświadczenie ją uwiarygadnia. Będę poruszać tematy różne, może nawet zaskakujące, ale zawsze bliskie życiu.

Słuchaj na

  • spotify
  • deezer
  • addict
  • podchaser
  • apple
  • google

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.