fbpx

Emocjonalny Ład – Czym “straszą” miasta? – Łukasz Drozda

Wyraźne tendencje do przenoszenia się ludzi do miast mają i będą miały skutki m.in. w tym, jak się w nich żyje. Czy dla Was miasto jest źródłem emocji? Dla mnie bardzo silnych! Gdy trąbią na mnie gnający z obłędem w oku rowerzyści, kiedy widzę prywatne auto przez wiele godzin zaparkowane np. w bramie wjazdowej do publicznego budynku lub na miejscu dla osoby z niepełnosprawnością (a nie jest uprawnione), jeśli słyszę brednie o 5G, czy tzw. mieście piętnastominutowym. O źródłach i przejawach szczególnie kilku współczesnych teorii spiskowych w książce „Miejskie strachy. Miasto 15-to minutowe, 5G i inne potwory” napisał Łukasz Drozda. Może te wydumane zagrożenia byłyby tylko śmieszne, gdyby nie fakt, że paraliżują rozwój miast. Dla kogo i po co została napisana ta książka, dowiesz się z naszej rozmowy.

Zapraszam, Łada Drozda.

O audycji

Na wszystko, co w życiu robimy i czego doświadczamy można popatrzeć od strony emocjonalnej. Jak wpływają na nasz organizm, umysł i emocje dokonywane wybory, podejmowane decyzje i aktywności?

Zamiast negować znaczenie emocji wolę przyglądać się ich wpływowi i poszukiwać dróg osiągania emocjonalnego ładu. Nawet jeśli to bywa kontrowersyjne.

Tytuł Emocjonalny ład był przez blisko 3 lata tytułem mojej radiowej audycji. Tamta przygoda już się zakończyła, ale tematyka jest niezmierzona, a ja wciąż mam ochotę ją wspólnie z Wami poznawać. Dlatego teraz inną drogą będę mówić o samych emocjach oraz o zjawiskach, które z emocjami się wiążą. Będę rozmawiać z gośćmi, których wiedza poszerza naszą świadomość a doświadczenie ją uwiarygadnia. Będę poruszać tematy różne, może nawet zaskakujące, ale zawsze bliskie życiu.

Nowe odcinki są publikowane w najpopularniejszych serwisach podcastowych w każdy ostatni piątek miesiąca.

Słuchaj na

  • spotify
  • deezer
  • addict
  • podchaser
  • apple
  • google

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.