fbpx

Emocjonalny Ład – Czarodziejski flet pomagajstwa – Marta Niedźwiecka

Tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca zapraszamy Was na najnowszy odcinek „Emocjonalnego Ładu”. Tym razem gościnią Łady Drozdy jest Marta Niedźwiecka, psycholożka, coach, autorka popularnego podcastu „O zmierzchu”.

Kultura terapeutyczna przeżywa w Polsce rozkwit. Wspaniale! Patrząc na naszą historię i żyjąc w naszej trudnej, opresyjnej kulturze narodowej naprawdę mamy co leczyć, przepracowywać, co uzdrawiać i zmiękczać. Ale jednocześnie chcemy, żeby to następowało łatwo, szybko i bez wysiłku. Dlatego nierzadko idziemy – jak za tytułowym czarodziejskim fletem – za chwytliwie brzmiącymi obietnicami uleczenia, które są domeną pseudopomagaczy. Marta Niedźwiecka, moja dzisiejsza gościni w Emocjonalnym Ładzie, mówi o tym zagrożeniu dla kultury terapeutycznej ze swadą i barwnie, ale jednocześnie dobitnie nazywa ryzyka i przed nimi przestrzega.

Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy.

O audycji

Na wszystko, co w życiu robimy i czego doświadczamy można popatrzeć od strony emocjonalnej. Jak wpływają na nasz organizm, umysł i emocje dokonywane wybory, podejmowane decyzje i aktywności?

Zamiast negować znaczenie emocji wolę przyglądać się ich wpływowi i poszukiwać dróg osiągania emocjonalnego ładu. Nawet jeśli to bywa kontrowersyjne.

Tytuł Emocjonalny ład był przez blisko 3 lata tytułem mojej radiowej audycji. Tamta przygoda już się zakończyła, ale tematyka jest niezmierzona, a ja wciąż mam ochotę ją wspólnie z Wami poznawać. Dlatego teraz inną drogą będę mówić o samych emocjach oraz o zjawiskach, które z emocjami się wiążą. Będę rozmawiać z gośćmi, których wiedza poszerza naszą świadomość a doświadczenie ją uwiarygadnia. Będę poruszać tematy różne, może nawet zaskakujące, ale zawsze bliskie życiu.

Nowe odcinki są publikowane w najpopularniejszych serwisach podcastowych w każdy ostatni piątek miesiąca.

Słuchaj na

  • spotify
  • deezer
  • addict
  • podchaser
  • apple
  • google

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.