fbpx

Emocjonalny Ład – „Ciało chore z emocji” – Izabela Raczkowska

My, Europejczycy, bardzo jesteśmy dumni z naszych umysłów. Przywiązujemy wielką wagę do werbalizacji, bo słowa rzeczywiście mają wielką moc. A co z ciałem? Ano… jakoś musi dać radę. Eksploatujemy je, przeciążamy, strasznie dużo od niego wymagając i za mało szanując. Zaczynamy je naprawdę dostrzegać dopiero, gdy w konsekwentny, nieustępliwy sposób daje znać: przegięłaś/łeś. I wtedy latamy do speców różnej maści, aby nam ulżyli, pomogli, uratowali. No i zaczyna się. Okazuje się, że nie wystarczy jednorazowa interwencja w kryzysie bólu. Ze zdumieniem dowiadujemy się, że nasze ciało mówi, wręcz krzyczy o czymś i celowo zwraca na siebie uwagę. Że źle siedzimy, źle oddychamy albo że np. pozwalamy otoczeniu „wchodzić nam na głowę”, lub udajemy zachwyconych tym, że inni wciąż nas potrzebują, nie odwzajemniając tego. Książka Izabeli Raczkowskiej „Ciało chore z emocji” w dobitny, przekonujący i jednocześnie troskliwy sposób radzi, jak nie zapędzić się w takie błędne koło. Moja gościni w tym odcinku podcastu ma rozległą wiedzę, czerpaną z wielu źródeł, i hojnie się nią dzieli.

Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy.

O audycji

Na wszystko, co w życiu robimy i czego doświadczamy można popatrzeć od strony emocjonalnej. Jak wpływają na nasz organizm, umysł i emocje dokonywane wybory, podejmowane decyzje i aktywności?

Zamiast negować znaczenie emocji wolę przyglądać się ich wpływowi i poszukiwać dróg osiągania emocjonalnego ładu. Nawet jeśli to bywa kontrowersyjne.

Tytuł Emocjonalny ład był przez blisko 3 lata tytułem mojej radiowej audycji. Tamta przygoda już się zakończyła, ale tematyka jest niezmierzona, a ja wciąż mam ochotę ją wspólnie z Wami poznawać. Dlatego teraz inną drogą będę mówić o samych emocjach oraz o zjawiskach, które z emocjami się wiążą. Będę rozmawiać z gośćmi, których wiedza poszerza naszą świadomość a doświadczenie ją uwiarygadnia. Będę poruszać tematy różne, może nawet zaskakujące, ale zawsze bliskie życiu.

Nowe odcinki są publikowane w najpopularniejszych serwisach podcastowych w każdy ostatni piątek miesiąca.

Słuchaj na

  • spotify
  • deezer
  • addict
  • podchaser
  • apple
  • google

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.