fbpx

Coaching – odcinek 5 – relacja coach – coacheee

Zapraszamy do zapoznania się z piątym odcinkiem cyklu o coachingu, w którym Łada Drozda  – coach i trenerka m.in. w Szkole coachingu House of Skills – odpowiada na najczęściej zadawane pytania przez uczestników naszych warsztatów z tego obszaru.

Dwie osoby uczestniczące w interakcji budują kontakt, a jego powtarzalność tworzy stopniowo relację. Coaching to wspólna droga takich dwóch osób. Wpływa na nią wszystko, co dzieje się między tymi osobami, co sobie mówią, jakie sygnały niewerbalne do siebie kierują. Dla procesu coachingowego ma to duże znaczenie. Dlatego warto właśnie relację w procesie poddawać refleksji, pytając siebie i klienta, co według niej/niego odbywa się w jej toku. Często przyjrzenie się jej daje odpowiedź np. na trudniejsze momenty, gdy coach zastanawia się, dlaczego coachee zachowuje się w taki a nie inny sposób albo co się wydarzyło między nami, że przeżywam silne emocje do coachee. Dla profesjonalnego coacha jest to sygnał, aby ze swoimi spostrzeżeniami udać się na superwizję.

Pozostałe odcinki z cyklu:

Coaching – odcinek 1 – kiedy temat jest celem, a cel tematem?

Coaching – odcinek 2 – jak wzmocnić nasze pytania?

Coaching – odcinek 3 – przekonaj się o swoich założeniach

Coaching – odcinek 4 – czy coaching z menedżerami to wyzwanie?

***

Chcesz zostać profesjonalnym coachem z międzynarodową akredytacją? Weź udział w Szkole coachingu House of Skills! Sprawdź szczegóły na stronie

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.