fbpx

Podsumowanie webinaru Zarządzanie zmianą w kryzysie

Drodzy Podróżnicy,

Dziękuję za uczestnictwo w webinarze o Zarządzaniu zmianą w kryzysie. Szczególne podziękowania dla osób, które podjęły wyzwanie na platformie Code of Talent. Poniżej, króciutko, przybliżę główne tematy, które poruszaliście i które wzbudziły zainteresowanie tudzież wątpliwości

  1. Wciągnięcie pracowników w dialog i poświęcenie im czasu. To niezwykle ważne przed przystąpieniem do planowania działań w nowej, zmienionej sytuacji, dyskusją na problemami i poszukiwaniem rozwiązań. Ludzie w pierwszej kolejności potrzebują zapewnienia elementarnego bezpieczeństwa – czy nie stracę pracy, co będzie z moim zarobkami. Nawet jeśli nie mamy gotowych odpowiedzi na te pytania, „odparowanie” emocji, rozmowa mogą pomóc im w przejściu przez ten skomplikowany czas.
  2. Wspólne wypracowanie planu działania. Zaletą takiego podejścia z jednej strony jest wciągnięcie Waszych ludzi do wspólnej pracy, co pozwoli być razem i działać. Z drugiej zaś, w realizację wspólnie wypracowanego planu łatwiej będzie zaangażować ludzi i szybko przejść do fazy eksperymentowania?
  3. Zadbanie jednocześnie o stronę emocjonalną i pragmatyczną. Serce i rozum, Ying i Yang, Bolek i Lolek (tu się chyba zapędziłem…) – w każdym razie planując działania pamiętajmy o emocjach, które są w ludziach, a poświęcając czas emocjom nie zapominajmy, że naszym celem jest realizacja zadań. Znalezienie równowagi pomiędzy tymi elementami jest trudne, ale kto mówił, że w czasie kryzysu, czy dużych zmian będzie łatwo?
  4. Robię swoje i dajcie mi spokój. Postawa koncentracji na wykonywanych zadaniach – charakterystyczna dla fazy zaprzeczenia i oporu (w różnej formie) może nas uśpić i stwarzać wrażenie, że wszystko jest ok. „Job as usual”, kiedy dużo się zmieniło i musimy to uwzględnić w naszych planach? Nawet jeśli, to sprawdźcie, czy to na pewno najlepsza droga.
    Najlepsza – niekoniecznie najłatwiejsza.

Życzę powodzenia w tych skomplikowanych czasach!

Z pozdrowieniami,

Wasz Przewodnik

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.