fbpx

[ZAPIS TRANSMISJI] Menedżer w IT – cykl rozmów z ekspertami

Na czym polega niesłabnące wyzwanie związane z obsadzeniem stanowisk menedżerskich średniego szczebla w firmach technologicznych? Zapraszamy do obejrzenia transmisji webinarów z cyklu „Menedżer w IT”, w czasie których rozmawiamy o rozwoju ludzi w branżach IT i GameDev z trzech różnych perspektyw – menedżera, biznesu i HR.

Perspektywa menedżera: Dlaczego programiści unikają rozwoju w kierunku liderskim?

Dlaczego osoby techniczne inaczej rozumieją potrzebę komunikacji? Jak postrzegają dobre przywództwo i czy zmiana pokoleniowa prowadzi do zmian w zarządzaniu? Na te pytania odpowiadają Maciej Strzelecki i Adam Szummer, Computer Vision Data Scientist Lead w międzynarodowym software house Digica.

 

Perspektywa biznesu: Jak brak zaangażowanych liderów wpływa na branżę technologiczną?

Wnioski z pierwszej rozmowy zderzyliśmy z Jakubem Dumanią, na co dzień zarządzającym gamingowym software studio Hard Rock Digital. Dlaczego wiele osób technicznych nie chce rozwijać się w kierunku menedżerskim i czy to rzeczywiście problem istniejący na poziomie systemowym? Czy da się zbudować firmę składającą się z samych inżynierów? Jakie konsekwencje dla wzrostu biznesu ma deficyt zaangażowanych liderów?  Na te pytania odpowiadał nasz gość w czasie drugiego spotkania z cyklu w IT.

 

Perspektywa HR: Jak dbać o rozwój kompetencji miękkich w firmach technologicznych?

Ostatnie spotkanie poświęciliśmy perspektywie HR. Z Sebastianem Kniaziem, Head of People Development w firmie Mobica (Cognizant) rozmawialiśmy o wyzwaniach związanych ze zmianą roli z inżyniera na menedżera i rosnącej roli HR. Jak nauczyć świeżych liderów nowych mechanizmów postępowania i sposobów komunikacji? Jak wspierać i zwiększać potrzebę rzetelnego wykorzystywania nowych narzędzi i dbać o proaktywną postawę? Na te pytania odpowiadał nasz gość, zapraszamy do zapoznania się z transmisją ostatniego spotkania.

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.