Trendy w rozwoju ludzi na 2022 rok

Przewidywanie i planowanie przyszłości jest coraz większym wyzwaniem. A jednak warto próbować?
Dlatego, jak co roku nasi eksperci przeanalizowali dziesiątki danych, raportów, artykułów, wystąpień, aby przygotować dla Państwa autorskie opracowanie – raport „Trendy w rozwoju ludzi”, tym razem na rok 2022.
Premierowa prezentacja raportu otworzy spotkanie online, które rozpocznie się
19 stycznia 2022 r. o godzinie 9:50.
Szczególnie polecamy Państwa uwadze wystąpienia naszych Klientów, przedstawicieli znanych i uznanych marek, którzy zgodzili się podzielić doświadczeniami z czasu pandemii.
Jakie rozwiązania rozwojowe okazały się praktyczne i pomocne w radzeniu sobie z aktualnymi wyzwaniami? Tego właśnie będzie można dowiedzieć się podczas spotkania.

AGENDA „TRENDY W ROZWOJU LUDZI NA ROK 2022”

19 stycznia 2022, GODZ. 9:50 – 13:10 

9:50 – 10:00 – Powitanie i wprowadzenie

10:00 – 10:40 – Raport „Trendy w rozwoju ludzi na rok 2022”

Żyjemy w ciekawych czasach, które dla wielu branż zmieniają krajobraz w którym prowadzony jest biznes. Przekłada się to na dużą zmienność potrzeb, wyzwań i sposobów prowadzenia działań rozwojowych w organizacjach w naszym kraju. Najsilniej zmiany dotyczą około 30% tzw. białych kołnierzyków, dla których dostępna jest praca zdalna lub hybrydowa, ale zmiany odczuwają w praktyce niemal wszyscy.

Autorzy corocznego raportu House of Skills „Trendy w rozwoju ludzi” omówią najciekawsze zjawiska wpływające na świat pracy, menedżerów, pracowników i firmy – pod kątem zmian
i trendów w obszarze rozwoju ludzi i organizacji.

Prowadzący:

 

10:40 – 10:50 – Przerwa

10:50 – 11:30 – Od szkolenia do wdrożenia Leadership Academy w Havas Media Group Poland

Pandemia, praca online, rzadsze spotkania w biurze, mniej rozmów przy kawie powodują oddalenie pracowników od rzeczywistości firmowej, rozluźniają się więzy między ludźmi, słabnie identyfikacja z organizacją, spada zaangażowanie. Obserwujemy bardzo duży ruch pracowników na rynku, osoby najzdolniejsze szukają dla siebie najlepszego miejsca pracy.

O tym jak stać się najbardziej atrakcyjnym i preferowanym pracodawcą, jak tworzyć firmę dla zdolnych i mądrych ludzi, którzy z zapałem ze sobą współpracują, odważnie sięgają po innowacyjne rozwiązania dla klientów i poprzez solidną pracę angażują się w rozwój firmy będziemy rozmawiali z Małgorzatą Węgierek i Anną Maciągowską.

Porozmawiamy o tym, jaka jest droga od szkolenia do wdrożenia. Jaka jest rola zarządu i menadżerów w budowaniu kultury organizacji opartej na otwartej komunikacji, feedbacku, zaufaniu i zaangażowaniu ludzi. Jak budować przestrzeń do rozwoju pracowników, tworzyć warunki do tego, żeby bardzo różni ludzie mogli w pełni wykorzystać swój potencjał i chcieli angażować się w rozwój organizacji w zmieniającej się i złożonej rzeczywistości.

Prowadzący:

 

11:30 – 11:40 – Przerwa

11:40 – 12:20 – Wysokospecjalistyczne treści w formule online – Rockwell Automation pionierem branży

Wydaje się, że hiper zaawansowane technologie, ultranowoczesne linie produkcyjne i setki nie mniej skomplikowanych komponentów to tematy niemożliwe do przełożenia na e-learning. A jednak można tworzyć skuteczny e-learning właśnie w oparciu o wysokospecjalistyczne treści. Modelowo poradził sobie z tym wyzwaniem globalny lider branży automatyki przemysłowej – Rockwell Automation, stawiając między innymi na świetnie zorganizowane globalne centrum produkcji szkoleń e-learningowych zlokalizowane w Polsce, w Katowicach.

Zapraszamy Państwa na wspólne wystąpienie Piotra Szymańskiego – Global eLearning Project Managera w Rockwell Automation i Iwony Wieczorek – Dyrektor Zarządzającej
e-learning.pl, którzy opowiedzą jak e-learningiem zaopiekować potrzeby edukacyjne w zakresie wysokospecjalistycznych kompetencji technologicznych.

Prowadzący:

 

12:20 – 13:00 – Wyzwania w rozwoju ludzi w szybko rosnącej firmie z sektora IT

Nasza firma urosła w ostatnim czasie dwukrotnie, mamy pracowników rozproszonych na wszystkich kontynentach i działamy w bardzo dynamicznie rosnącym biznesie technologicznym
i edukacyjnym.

W trakcie spotkania porozmawiamy o wyzwaniach, które powyższa sytuacja rodzi w kontekście rozwoju ludzi. Mierzymy się z wieloma zjawiskami utrudniającymi zarządzenie tym procesem m.in.:

 • rozproszenie geograficzne (strefy czasowe, zdalność),
 • dynamicznie rosnące zespoły wymagające ciągłego rozwijania kompetencji – zarówno technicznych jak i miękkich,
 • wymagające środowisko – atrakcyjne formy, maksymalna praktyczność, ograniczona dostępność uczestników

To powoduje, że jesteśmy w procesie ciągłego doskonalenia i dopasowania naszych propozycji, by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby organizacji.

Jak sobie z tym radzimy? Zapraszamy na spotkanie.

Prowadzący:

 

13:00 – 13:10 – Podsumowanie spotkania, dyskusja

Prowadzący:

 

  Chcę wziąć udział

  Wybierz wydarzenie
  [spotkanie_ktore_zmienia]

  Dziękujemy za zapisanie się!

  Potwierdzenie zostało wysłane e-mailem.

  Jak dołączyć do spotkania?

  Zarejestruj się na spotkanie online. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego w Twojej skrzynce pojawi się potwierdzenie rejestracji na spotkanie, jeśli go nie otrzymałeś/aś upewnij się, że wszystkie pola formularza zostały poprawnie wypełnione a następnie spróbuj go przesłać ponownie ?

  Na dzień przed spotkaniem na Twój adres mailowy prześlemy link do wydarzenia i krótką instrukcję, jak dołączyć, aby techniczne drobiazgi nie przesłaniały nam celu.

  Uwaga – listę uczestników zamykamy dzień przed spotkaniem (18 stycznia 2022 o godzinie 15:00).

  House of Skills zastrzega sobie prawo do odmówienia udziału w wydarzeniu w przypadku, gdy Firma zgłaszająca i/lub Uczestnicy zgłoszeni przez Firmę i/lub Osoby Prywatne prowadzą działalność konkurencyjną wobec House of Skills.

  Jeśli masz pytania, kontaktuj się z nami e-mailem na adres spotkanie@houseofskills.pl

  Chcę wziąć udział