fbpx
Filip Rostecki

Filip Rostecki

W House of Skills prowadzę szkolenia, tworzę koncepcje oraz zarządzam złożonymi akademiami rozwojowymi m.in. z obszaru negocjacji, budowania porozumienia, przywództwa, zarządzania różnorodnością i inkluzywności. Dostarczam rozwiązania jako trener, sparingpartner i aktor w spektaklu interaktywnym. Wdrażając programy szkoleniowe lubię korzystać z niestandardowych rozwiązań, takich jak spektakl interaktywny oparty o metodę dramy i symulacje biznesowe. Przygotowuję materiały merytoryczne na szkolenia, w tym case’y biznesowe na bazie konkretnych wyzwań uczestników.

Jako trener, aktor spektaklu interaktywnego i sparingpartner pracowałem na sali szkoleniowej z ponad 400 menedżerami, poznając przy tym specyfikę różnych branż. Zarówno w dramie, jak i scenkach odzwierciedlających rzeczywistość biznesową klienta, pomagam uczestnikom zobaczyć lustrzane odbicie swoich zachowań menedżerskich i eksperymentować w bezpiecznym środowisku wspólnej nauki. Jako sparingpartner w sesjach Assessment/Development Center wspieram oceniane osoby w zaprezentowaniu swojego potencjału.

Doświadczenie zdobywałem m.in. w środowisku NGO, gdzie przez kilka lat pełniłem rolę członka zarządu fundacji wspierającej kandydatów na rynku pracy. W tym czasie przygotowywałem koncepcje, a potem koordynowałem projekty rozwojowe i współprowadziłem warsztaty dla osób szukających zatrudnienia i studentów wchodzących na rynek pracy. Zarządzałem pracą rozproszonego zespołu wolontariuszy – doradców zawodowych, trenerów i studentów. Byłem również assessorem w symulacjach Assessment Center dla kandydatów.

W ramach pracy magisterskiej przeanalizowałem wdrażanie Employer Brandingu w Polsce i opracowałem rekomendacje dla firm na najbliższe lata.

Obszary specjalizacji

  • negocjacje i budowanie porozumienia
  • wywieranie wpływu
  • komunikacja interpersonalna
  • zarządzanie zespołem
  • zarządzanie różnorodnością i inkluzywność
  • rekrutacja i selekcja
  • doradztwo i rozwój zawodowy