fbpx

Różnorodność w polskich firmach – spotkanie ekspertów już 21 czerwca!

Już 21 czerwca, o godz. 14:00, odbędzie się spotkanie, w czasie którego porozmawiamy z ekspertami o różnorodności w polskich organizacjach.

Wiemy, że różnorodność w polskich firmach jest faktem. Wiemy też, że wspiera innowacje, osiąganie przez firmy zysków, rekrutowanie talentów oraz zaangażowanie pracowników. Pod warunkiem, że towarzyszy jej równe traktowanie i włączające przywództwo.

Tymczasem, spośród firm badanych przez Accenture dwie trzecie liderów (68%) uważa, że tworzy włączające środowisko pracy, w którym pracownicy mogą być „w pełni sobą”, zgłaszać wątpliwości i uczestniczyć w życiu firmy na równi z innymi, ale tak samo myśli jedynie jedna trzecia (36%) pracowników.

Zapraszamy na spotkanie, na którym wspólnie z  6 ekspertami z tego obszaru podejmiemy próbę wyjaśnienia m.in. tej rozbieżności.

Czego dowiesz się w trakcie spotkania?

  • Dlaczego czasem, pomimo przywiązania do takich wartości jak równość czy otwartość na innych, działamy niezgodnie z nimi.
  • Jak budować włączające środowisko dla wszystkich osób pracujących w firmie.
  • Czego – od swoich liderów i liderek – potrzebują różne grupy pracowników.
  • Jak sprawić, by firmowa różnorodność przekładała się na korzyści, a nie napięcia i konflikt.

Agenda spotkania:

13:30 – 14:00 Powitanie, kawa & rozmowy

14:00 – 15:00 „Co z naszą otwartością? Uprzedzenia Polek i Polaków” – wnioski dla firm prof. Michał Bilewicz, Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego

15:00 – 15:15 Przerwa

15:15 – 16:15 „Różnorodność w polskich firmach: czego potrzeba do tego, żeby z niej w pełni korzystać?” – panel z udziałem: Aleksandry Muzińskiej (Fundusz dla Odmiany), Magdaleny Dunaj (Polski Związek Głuchych), dr Magdaleny Grabowskiej (Polska Akademia Nauk), Myroslava Keryk (Nasz wybór)

16.15 – 16.45 „Projekt na rzecz różnorodności w firmie. Od czego zacząć?” – Małgorzata Borowska, House of Skills

16:45 – 17:00 Zakończenie

Spotkanie odbędzie się 21 czerwca, o godz. 14:00.  Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie www.webinary.houseofskills.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapraszamy!

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.