Nowe rozwiązania w House of Skills – Emocje w sytuacji kryzysowej

Kolejny kryzys staje się naszą rzeczywistością. Pandemia, trudna sytuacja gospodarcza, wojna na Ukrainie – te wszystkie wydarzenia sprawiły, że każdego dnia żyjemy w permanentnym stresie. Działania, jakie chcemy Państwu zaproponować w ramach nowego obszaru „Emocje w sytuacji kryzysowej” skupiają się na kompetencyjnym wsparciu menedżerów w pracy z ludźmi, którzy przeżywają rozmaite emocje, nie radzą sobie ze stresem, są psychicznie zmęczeni i nie wiedzą, jak ze sobą rozmawiać o aktualnej sytuacji i konsekwencjach z niej wynikającej.

Naszą odpowiedzią są 3 moduły warsztatowo – szkoleniowe  i działanie doradcze do wykorzystania w całości lub punktowo, w zależności od potrzeb.

Warsztat „W drodze do porozumienia – dobre rozmowy”

Zaprosimy uczestników do wnikliwego przyjrzenia się temu, co to naprawdę znaczy „dobra rozmowa” i jak prowadzić ją z uważnością i współodczuwaniem względem drugiej strony, zwłaszcza w sytuacji kiedy pojawiają się trudne i bardzo wrażliwe tematy. Uczestnictwo w warsztacie wpłynie na ciekawość oraz otwartość pracowników, ale również poprawi jakość rozmów i poczucie ich bezpieczeństwa. Dwudniowe szkolenie bazuje na założeniu, że dobra rozmowa to taka, która opiera się na głębokim kontakcie z drugim człowiekiem. Przygotowany przez nas program pozwala uczestnikom budować przestrzeń do odważnych rozmów o swoich uczuciach, obawach i potrzebach, jednocześnie zwracając uwagę na fakt, że dobra rozmowa jest nie tylko mówieniem, ale przede wszystkim słuchaniem.

Warsztat „Emocje pod opieką”

Zaprzyjaźnimy się z tematem dbałości o emocje, swoje i osób z którymi pracujmy, tak, aby będąc w zgodzie ze sobą móc konstruktywnie budować relacje. Każdy z nas przeżywa kryzysy na swój sposób. Emocje towarzyszą nam nie tylko w domu, ale przynosimy je ze sobą również do miejsca pracy. Scenariusz warsztatu przygotowaliśmy tak, alby managerowie byli gotowi do rozmów pełnych emocji. Dzięki umiejętnościom i wiedzy będą potrafili oni rozpoznawać emocje współpracowników oraz zarządzać nimi, co wpłynie na otwartość rozmów w sytuacjach kryzysowych oraz poczucie bezpieczeństwa.

Webinar „Samoregulacja w czasach niepewności”

Sesja webinarowa poświęcona wzmocnieniu kompetencji radzenia sobie ze stresem oraz budowaniu odporności psychicznej. Rozpoznawanie przeżywanych emocji jest umiejętnością, a co dopiero zarządzanie nimi i samoregulacja. Dzięki webinarowi uczestnicy będą potrafili nie tylko rozpoznać swoje emocje, ale również skontaktować się z potrzebami idącymi za tymi przeżyciami. Konstruktywne przeżywanie emocji pozwala nam je uwalniać. Uwalnianie emocji natomiast, wpływa na nastrój i nastawienie do życia i zadań. Ucząc pracowników samoregulacji, pozwalasz im lepiej funkcjonować w czasach kryzysu i nie tylko.

Więcej informacji o programach warsztatów znajdą Państwo na stronie: Emocje w sytuacji kryzysowej.

Zapraszamy również do kontaktu pod adresem office@houseofskills.pl 

 

Skontaktuj się z nami,
jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych ofertach,
jakie mamy dla Ciebie.